Stacks Image 139
Stacks Image 149
Stacks Image 235
Stacks Image 207


Alex Duetto patrí k najobľúbenejším kávovarom vo svojej triede. Alex Duetto IV má všetko, čo klienti milovali na modeloch Alex Duetto vylepšené a prináša naviac i ďalšie nové funkcie. Alex Duetto je kávovar, uspokující tie najnáročnejšie predstavy klientov o kvalitnej šálky kávy po celom svete.

Izzo Alex Duetto IV je veľmi sofistikovaný kávovar, dosahujúci kvalitu kávy ako profesionálne pákové kávovary, ktoré sú rádovo niekoľkonásobne drahšie.

Kávovar Alex Duetto IV je vyrobený hlavne pre veľmi náročných zákazníkov, ktorí sa neuspokoja s výsledkom bežných automatických kávovarov a príprava kávy je pre nich navyše potešením. Jeho plášť je vyrobený z nerezovej zrkadlovej ocele (AISI 304) s plynulým rezom.

Alex Duetto IV je vybavený excelentnou a dnes už legendárnou hlavou E61 pre výrobu ideálneho espressa. Novinkou je modul PID (pre nastavenie presnej a konštantnej teploty). Profesionálna hlava E61 je vybavená automatickou funkciou pre-infusion pre ešte chutnejšie a voňavejšie espresso.


Dva nezávislé medené kotle majú obsah 1,8 l pre výrobu pary a vody a 0,8 l pre prípravu kávy cez profesionálnu hlavu E61. Nezávislá nádrž na vodu má objem 2,4 l prípadne môžete Alex Duetto IV napojiť na Váš vodovodný systém.

Mimoriadne tiché a spoľahlivé čerpadlo zabezpečí profesionálne výsledky, celonerezové izolované trysky na paru a vodu majú dvojité steny, čo zabraňuje popáleniu pri manipulácii s nimi. Alex Duetto IV je vybavené dvoma manometrami, jeden je určený pre meranie tlaku pary, druhý ukazuje aktuálny talk na hlave E61. Efektné červené kontrolky zobrazujú správne fungovanie parného kotla a hlavy E61. Parný kotol má výkon 1200 W, kotol pre hlavu E61 má výkon 800 W. Nerezový leštený poistný ventil bezpečne kontroluje správne fungovanie kávovaru a odvádza prebytočnú paru v prípade vzniku pretlaku v systéme. Nový je i plne certifikovaný bezpečnostný ventil.

Rozmery (mm): šírka 360, výška 400, hĺbka 430
Hmotnosť (kg): 36

Stacks Image 495
Alex Duetto IV je vybavený dnes už legendárnou hlavou E61 s automatickou funkciou "pre-infusion" pre výrobu ideálneho espressa.
Stacks Image 509
Elektronická regulácia teploty (PID) pre oba kotly je novinkou, ktorá Vám pomôže ľahšie pripraviť naozaj pravé neapolské espresso.
Stacks Image 519
Červené kontrolky zobrazujú správne fungovanie parného i kávového okruhu. Nechýba dizajnové spracovanie symbolov priamo na tele kávovaru.
Stacks Image 483
Dvojica manometrov pre sledovanie tlaku v kávovom i parnom okruhu je dnes už klasikou, ktorá preslávila Alex Duetto na celom svete.
Stacks Image 630
Celonerezové trysky na paru a vodu majú dvojité steny z nerezovej ocele, čo zabraňuje popáleniu pri manipulácii s nimi.
Stacks Image 638
Nezávislá nádrž na vodu má objem 2,4 l. Alex Duetto IV môžete ale samozrejme i priamo napojiť na Váš vodovodný systém.
Stacks Image 643
Zlepšenia sa dočkala i horná mriežka rozšírením vetrania, čo zabezpečí vynikajúce predhriatie kávových šálok.
Stacks Image 648
Nová je i páka s držiakom kávy, ktorá prináša lepšiu ergonómiu a príjemnejšie používanie kávovaru.